23. září 2023 – Sokol spolu v pohybu #BeActive Night – Prosecký orienťák

Tělocvičná jednota Sokol Prosek pro Vás připravila zábavnou orientační hru proseckým zákoutím Sokol spolu v pohybu #BeActive Night – Prosecký orienťák . Najděte místa, která jsou vyznačena na mapě a odpovězte na otázky prostřednictvím webového formuláře. Všichni účastníci, kteří odpoví správně alespoň na 3 otázky, obdrží věcné ceny.

Výhru si můžete vyzvednout v sokolovně na Proseku v sobotu 23.9.2023 od 17-19h nebo po dohodě na email sokolprosek@seznam.cz v jiný termín do 31.10.2023. Děkujeme

Více na https://www.sokolprosek.cz/prosecky-orientak/

Nábor nových členů na nácvik pohybových skladeb pro všesokolský slet 2024

T.J. Sokol Prosek se bude ve školním roce 2023/2024 připravovat na XVII. všesokolský slet, který je největší oslavou sportu na světě. Loni to bylo 140 let od prvního sletu v roce 1882, což podtrhuje unikátní tradici této události.

Sletový týden v Praze bude od 30. června do 5. července 2024. Očekává se účast 20 tisíc cvičenců a více jak 40 tisíc diváků ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Na XVII. všesokolském sletu bude mimo jiné předvedeno 12 hromadných skladeb, z nichž 4 skladby budeme nacvičovat i v naší sokolské jednotě.

Jedná se o skladbu pro předškoláky Mravenci, skladbu pro mladší žactvo Sokolhraní, skladbu pro starší žactvo a dorost Fitness  a pro dorostenky a ženy Leporelo

Pro nácvik výše uvedených pohybových skladeb hledáme zájemce, jak z řad sokolstva, tak i nových členů, kteří by chtěli s námi vystupovat. Nácvik bude probíhat po malých částech převážně ve cvičebních hodinách:

Mravenci – pro děti od cca 5-7 let – ve středu od 17-18h v hodinách všestrannosti

Sokolhraní – pro děti od cca 6-12 let – v pondělí od 17-18h v hodinách gymnastiky

Fitness – pro děti od cca 11-16 let – v pondělí od 18-19h v hodinách gymnastiky

Leporelo – pro dorostenky a ženy od 14 let – ve středu od 20-21h v samostatných hodinách v malém sále

Zájemci o nácvik pohybových skladeb pište prosím na email sokolprosek@seznam.cz

Děkujeme a těšíme se na Vás

Noc Sokoloven na Proseku 23.6.2023

Srdečně Vás zveme na zábavnou NOC do sokolovny T.J. Sokol Prosek, Na Proseku 6/15, Praha 9 – Prosek.

Začátek v pátek 23.6. od 18h, konec pro zájemce o přespání v sobotu 24.6. kolem 8h ranní. Těšit se můžete na sportovní program v tělocvičně i venku, táborové hry, promítání, noční bojovku apod.

Zájemci o přespání v tělocvičně prosím pište na email sokolprosek@seznam.cz.

S sebou sportovní oblečení a obuv do tělocvičny, blok a tužku, vlastní spacák, láhev na pití, baterku, hygienické potřeby, svačinku, špekáček na opékání a pečivo.

Rodiče vítáni!!!

Nový bezpečnostní vstupní systém do objektu sokolovny

Díky finančním prostředkům Nadačního fondu Veolia a MČ Praha 9 mohla Tělocvičná jednota Sokol Prosek realizovat nový bezpečnostní systém a výměnu hlavních vstupních dveří do objektu sokolovny. Instalací nového bezpečnostního vstupního systému došlo k zajištění zvýšené bezpečnosti a ochrany dětí, které docházejí do objektu sokolovny a zároveň jsme zamezili tepelným ztrátám, které vznikaly přes netěsnící vchodové dveře.

Jménem cvičenců T.J. Sokol Prosek za poskytnutou finanční podporu velmi děkujeme.

Doškolovací seminář Jiu Jitsu a sebeobrany

Tělocvičná jednota Sokol Prosek ve spolupráci s Českomoravským svazem Jiu Jitsu pořádá v sobotu dne 25.3.2023 doškolovací seminář Jiu Jitsu a sebeobrany ve velkém sále sokolovny Na Proseku 6/15, Praha 9 – Prosek.

Účastnický poplatek za celodenní seminář je 600,- Kč pro členy ČOS a ČMSJI a 900,- Kč pro veřejnost. Závazné přihlášky a dotazy k semináři zasílejte prosím do 24.3.2023 na emailovou adresu sokolprosek@seznam.cz. Počet účastníků je omezen.

Program semináře:

8:30 – 8:45 – Prezence, pokladna

9:00 – 10:30 – Techniky Jiu Jitsu

10:40 – 11:50 – Sebeobrana proti zbraním

12:00 – 13:30 – Přestávka na oběd

13:30 – 15:00 – Tajemství lidského těla

15:10 – 17:30 – Úderové techniky a kryty v sebeobraně a Jiu Jitsu, závěr semináře

Dětské šibřinky 2023 – Superhrdinové

T.J. Sokol Prosek Vás srdečně zve na dětské šibřinky tentokrát na téma Superhrdinové – síla, obratnost, vytrvalost, chytrost a pomoc druhým.

KDY? Ve středu 22.2.2023 v rámci cvičebních hodin v sokolovně na Proseku:

16-17h – Rodiče a děti

17-18h – Předškoláci

18-19h – Mladší žactvo

19-20h – Starší žactvo

Masky a tématické dekorace vítány.

Nábor nových členů do oddílu SHOKI Jiu Jitsu

Oddíl SHOKI Jiu Jitsu T.J. Sokol Prosek přijímá nové členy – dospělé a dorost od 14 let.

Oddíl SHOKI Jiu Jitsu se zaměřuje na výuku sebeobrany. Kombinuje tradiční hodnoty Jiu Jitsu a moderní sebeobranné techniky k dosažení co nejlepších výsledků proti různým druhům útoků.

Jiu Jitsu patří mezi nejvyhledávanější sebeobranné umění:

– získáte základní sebeobranné návyky a dovednosti

– zlepšíte si celkovou fyzickou kondici

– zpevníte svaly po celém těle

– zlepšíte flexibilitu

– 100% se odreagujete od stresu

– poznáte skvělou partu lidí

Kdy cvičíme

Trénujeme ve velkém sále každý čtvrtek od 20:00 hodin.

Kontakt: Bc. Roman Olšák – 607 622 591, romanolsak@seznam.cz

Lekce Jógy na Proseku

ÚTERÝ od 19:00h

ČTVRTEK od 19:00h

v prostorách T.J. Sokol Prosek, Na Proseku 6/15, Praha 9

1 700 Kč / permanentka na 10 vstupů | 190 Kč / lekce

Jóga může být i pro Vás cestou, jak porozumět sobě i druhým. Jak získat rovnováhu a klid za všech okolností. Pokud se chcete o józe dozvědět více a vyzkoušet její blahodárné účinky na tělo i duši, není nic lepšího než se zúčastnit některé z lekcí.

V rámci lekcí se věnujeme systému Hathajógy, který upřednostňuje pomalé pohyby v souladu s dechem a výdrž v jednotlivých pozicích. Cvičíme v malé tělocvičně v 1. patře, kde jsou k zapůjčení podložky i deky. Rezervace není nutná.

Těší se na Vás cvičitelka

Lenka Novotná

delfinek.lenka@seznam.cz

FB/delfinekYOGA