Základní činností lyžařského oddílu je všeobecná a sportovní příprava pro běh na lyžích a alpské lyžování se zaměřením na skialpinismus. T.J. Sokol Prosek disponuje vlastní horskou chatou v Rokytnici nad Jizerou v Krkonoších. Lyžařský oddíl zde organizuje pravidelné sportovní pobyty a členové oddílu mohou využívat vlastní místnost – klubovnu a lyžárnu.

Členové oddílu se každoročně účastní závodů ve všech věkových kategoriích nejen na lyžích. Příprava v rámci oddílu zahrnuje individuální a společnou přípravu. V rámci společné přípravy oddíl organizuje sportovní pobyty a soustředění na chatě v Rokytnici nad Jizerou.

Členové oddílu reprezentují Sokol primárně v běhu na lyžích na závodech jako jsou:
Bedřichovský Night-light Marathon, Jizerská 50, Jilemnická 50, Krkonošská 70, Zadovská 30, Bieg Piastow, Cardion Karlův běh, Šumavský skimaraton, ale i v rámci orientačních závodů na horských kolech, běžeckých závodech a dalších soutěžích.

Kontakt: sokolprosek@seznam.cz

Zápisy do oddílu: dle volné kapacity v měsíci září a lednu