Fotografie z oslav Památného dne sokolstva

Památný den sokolstva

V noci ze 7. na 8. října 1941 zatklo gestapo na 1 500 sokolských činovníků, aby je následně mučilo, věznilo a deportovalo do koncentračních táborů. Konce války se z nich dožil jen každý desátý.

Tu noc také říšský protektor Sokol úředně rozpustil, protože nacisté ho považovali za jednu z nejnebezpečnějších vlasteneckých organizací, jejíž členové se houfně zapojovali do odboje.

Památný den sokolstva je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří během existence našeho spolku obětovali své životy v boji za svobodu, demokracii a samostatnost. Od roku 2019 je zařazen do kalendáře významných dnů České republiky.

Památný den sokolstva jsme oslavili pouštěním vzpomínkových lodiček se svíčkou v Parku Přátelství. 🇨🇿

Fotografie Zuzany Havlínové z našich oslav Památného dne sokolstva v Parku Přátelství naleznete v odkazu zde…